Menu / szukaj

Wyniki otwartego turnieju tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki

W dniach 2 i 3 lutego br. Sokólski Klub Tenisa Stołowego w Sokółce zorganizował otwarty turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce w ramach ferii zimowych.


Turniej przyciągnął bardzo wielu zawodników i zawodniczek z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, Litwy. W pierwszym dniu wystartowało 17 dziewcząt i 50 chłopców. Drugiego dnia w kategorii „open” rywalizowało aż 79 osób. Rozegrano również kategorię gier podwójnych(35 par).
Dodatkowo dla uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozegrano turniej o puchar Prezesa Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego. W tym turnieju prawo startu mieli tylko zawodnicy i zawodniczki z miasta i gminy Sokółka.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie świadczy o tym udział reprezentantów aż 25 miejscowości oraz zagranicznych gości – tenisistów z Litwy. Walka o czołowe lokaty rozgrywała się głównie pomiędzy zawodnikami z Litwy i Polski reprezentującymi pierwszoligowy poziom.
Zawodnicy Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego stoczyli zażarty bój z zawodnikami z Litwy o pierwsze miejsce w kategorii open gier podwójnych. Niestety musieli uznać wyższość gości z Litwy przegrywając 2:3. Cieszy fakt, że do Sokółki przyjeżdżają tak znakomici zawodnicy i jest tak duża frekwencja.
Do pobrania: WYNIKI(doc)