Menu / szukaj

Turniej siatkówki plażowej mężczyzn o Puchar Dyrektora OSiR w Sokółce

5 sierpnia b.r. na boiskach do siatkówki plażowej OSiR przy ulicy Wodnej odbył się turniej siatkówki plażowej mężczyzn o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Ku zaskoczeniu organizatorów do zawodów zgłosiło się 14 zespołów z Sokółki, Hajnówki, Krynek oraz Drahli.

Zawody rozgrywane były „systemem brazylijskim”(druga porażka eliminuje z turnieju). Ośmiogodzinne zmagania siatkarzy obserwowali ludzie wypoczywający nad zalewem. Do wyłonienia zwycięzców turnieju potrzebne było rozegranie aż 26 meczy. Z racji tak dużej liczby spotkań walka w każdym z nich toczyła się do wygranej tylko jednego seta do 21 punktów. Wiele pojedynków stało na bardzo dobrym poziomie i o wygranej decydowała walka na przewagi.

Jednym z najciekawszych meczy rozegrały między sobą drużyny Markowski/Skolmowski oraz Tomaszewski/Rećko. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi, a prowadzenie zmieniało się, jak w kalejdoskopie. Więcej szczęścia w końcówce było po stronie pary Tomaszewski/Rećko, którzy zwyciężyli 21:19 zapewniając sobie awans do kolejnej rundy. Ostatnią przeszkodą w drodze do finału wyżej wymienionych była para Piekarski/Czerniewski i tym razem wygrana nie przyszła im łatwo.  W finale czekali już na nich zawodnicy z Hajnówki:  Żornaczuk/Hackiewicz, był to również rewanż za mecz z pierwszej rundy, w której lepsi okazali się Sokólczanie. Tym razem przyjezdni „zawiesili poprzeczkę” znacznie wyżej utrzymując wysoki poziom gry przez cały mecz. Tomaszewski/Rećko nawiązali równorzędną walkę tylko do połowy meczu, następnie słabszy moment gry Sokólczan pozwolił parze Żornaczuk/Hackiewicz na wypracowanie czteropunktowej przewagi 17:13. W końcówce gospodarze próbowali jeszcze odrobić straty, lecz Hajnowianie nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając 21:18.